Jdi na obsah Jdi na menu
 


Uchovnění

28. 4. 2008

UCHOVNĚNÍ

 

Pokud chceme, aby se stal náš labrador chovným, je třeba aby byl jeho majitel členem chovatelského klubu a labrador musí splnit veškeré chovné podmínky. Majitele retrieverů u nás sdružují dva kluby: Retriever klub CZ a Klub chovatelů loveckých slídičů. Začátek působení jedince v chovu je ve věku min. 18 měsíců. Po dosažení tohoto věku stáří zašlete veškeré doklady na adresu hlavního poradce chovu. Na základě klubové registrace provede záznam chovnosti do průkazu původu. Také do plmenné knihy je třeba zaslat originál průkazu původu, u psů po registraci klubem, u fen se provádí až s přihláškou zápisu vrhu.

 

Chovná fena smí mít vrh 1x za kalendářní rok, počet štěňat není omezen. Fena smí být kryta naposled v den kdy dosáhla 8 let stáří. Působnost psa v chovu není věkem omezena.

Doklady potřebné k uchovnění:

  • Originál průkazu původu a jeho kopie
  • Originály výstavních posudků a jejich kopie (postačí 2 výstavy)
  • Originál soudcovské tabulky ze zkoušek a jejich kopie
  • kopie posudků dysplazie

 

(Kopie nemusí být ověřené, originály se vracejí. Poplatek za uchovnění je 100 kč. Platí se složenkou, kterou obdržíte. )

 

 

Chovnými podmínkami jsou:

  • správný chrup, skus a výška (ověřují se na tzv.jarním svodu psů nebo na posudku z výstavy, smí chybět 1 zub kromě špičáku)
  • výstavní ocenení minimálně 2x velmi dobrý (dosažené ve věku min. 1 roku stáří), z toho jedenkrát na výstavě vyššího typu (národní, mezinárodní, speciální či klubová, například Mezinárodní výstavy v Brně, Ml.Boleslavi, Č.Budějovicích),
  • OVVR, jakákoliv zkouška z výkonu, kde je přezkušován aport,
  • rtg kyčlí s výsledkem 0/0 až 2/2 (ve stáří min. 1 roku a snímek musí být vyhodnocen)

 

Seznam posuzovatelů:

MVDr. Jan Beránek
Klinika JAGGY s.r.o,
Komárovská 5, 617 00 Brno

MVDr. Karel Čoudek
Libinské sedlo 23, 383 01 Prachatice
tel.:777 988 444
e-mail: kcoudek.vet@volny.cz

MVDr.Milan Decker
Krchleby 44, Staňkov
tel.: 379 492722, 728 665140
http://www.decker.cz/, e-mail: veterina@decker.cz

MVDr. Milan Snášil
Luční 62, 616 00 Brno
tel.: 549 251 419

Po volbě jednoho z výše uvedených zaplaťte složenkou typu C poplatek za posouzení na adresu vybraného veterináře. Veterinář, který snímek pořizuje pak s kopií dokladu o zaplacení zašle vybranému veterináři snímek k posouzení.